Ziyaret Kuralları
27 Mart 2021


Ziyaret saatleri gündüz 12.00-14.00, akşam 18.00-21.00 saatleri arasındadır.
Hasta ziyaretlerinin kısa süreli olmasına ve toplu halde ziyaret yapılmamasına dikkat ediniz.
Hasta ziyaretlerine yiyecek, içecek, canlı ve cansız çiçek getirmeyiniz. Bunlar yerine kişisel bakım ürünleri (kolonya, peçete, ıslak mendil, vb.) getirmeyi tercih ediniz.
Hasta yataklarına oturmayınız, yatan hastalarla gereksiz temaslarda bulunmayınız, yarasına bakmayınız.
Çocuk ziyaretçilerinizin hastanede yatan hastaları ziyaret etmeleri çocukların sağlığı açısından zararlı olabileceğinden tavsiye edilmemektedir.
Hastane ziyaretlerimizde hastaların rahatsız olmaması için oda ve koridorlarda yüksek sesle konuşmayınız, gürültü yapmayınız
Ateş, öksürük, aksırık ve balgam çıkarma gibi şikayeti olanlar ve bilinen bir enfeksiyon hastalığı olan kişiler, herhangi bir kronik hastalığı olan kişiler, enfeksiyon almaya yatkın olan kişiler ve 12 yaşından küçük çocukların vücut direnci büyüklerden daha zayıf olduğundan dolayı mümkün olduğunca hasta ziyaretlerine ve hasta olmadıkları sürece hastane ortamına getirilmemeleri gerekir. Ancak bazı durumlarda çocukların hasta ziyaretinin hasta iyileşmesi üzerinde olumlu etkileri olduğundan enfeksiyon kontrol ilkelerine uymak kaydı ile hastanın çocuklarına ve kardeş çocukların ziyaretine izin verilebilir.